9 Mart 2010 Salı

  bir cuma gecesi klasiği..mekanın kapısının önü silme insan dolu . içeriye alınmayanlar, içeriye alınmayı bekleyenler, neden içeri alınmadıklarını merak edenler, içeride duran arkadaşlarını arayanlar, çalışan arkadaşlarını arayanlar, içeride ne var acaba diye bakmaya gelenler, onlara peçete satanlar, üşüyen bayanlar, sinirli adamlar..ve yine bir cuma gecesi klasiği bankacı kızlar:

  haftaiçi; çizgili pantolon ya da dizlerinin 4 parmak üzerinde dar bir etek giyerler, ucuz pantolonları üzerlerine yapışır ve içlerinde kompedan dan 2 liraya aldıkları 'dikişsiz, iz göstermeyen' donlardan vardır. o donu giydiklerini cümle alem bilir çünkü tabak gibi izi ortadadır aslında. ikinci sınıf hafif topuklu ayakkabılar, toplu saçlar ve yemek kartı çok gitmesin diye salata yada çorbaya talimler. ama günlerden cuma ise dolabın en güzel yerinde kutusunda duran yüksek topuklu ayakkabı giyilir. artık diz üstünden 4 parmak değil 2 karış yükseklikte etek vardır. g string ya da kıç arasına giren donlara ne ad verilirse onlar vardır iç çamaşırı olarak. sosyalleşmek saçma sapan yerlerde yemek yemek ve beyaz gömleklerinin ilk 3 düğmesini açmaktan ibarettir. vezne arkasında olmanın asosyalliğini içime biri girsinde kim olursa olsun diye ucuz köşe yazarları hissiyatıyla giderirler. taki pazar annelerinin hazırladığı kahvaltıyla karşılaşıncaya kadar. pazar öğlenleri korkunç gri eşofmanlarıyla tıpkı diğer pazar günlerinde olduğu gibi pişmanlıktan şişen gözlerinin altına salatalık koyarlar, internetten buldukları ev yapımı maskeyi yapıp duş aldılarmı haftaya başlamaya hazırlardır. yeniden vezne arkasına geçip faturaları ödeme koçanlarını imzalatır, gerzek kredi kartı sorularını cevaplarlar ve kendi odaları olan müşteri temsilcisi kadından ölesiye nefret ederler, esnaf lokantasında yemek yerler, ince çoraplarından giren soğuk havaya aldırmaksızın dışarda çay içerler ve sabırsızlıkla cuma yı beklerler, tıpkı call center cılar gibi menüdeki en başarısız yemeği seçip en başarısız siparişi verirler ve nitekimde beğenmezler, boynunu çılgınca kaşındırsa da kıyafetlerinin asla etiketlerini kesmezler, yemekten 3 saat sonra barın üstüne çıkar içindeki küçük fahişeyi ortaya koyarlar..
  iktisat bölümünün kontenjanın 3000 kişi olması tek sorumlu ben değilim, uzaktan bakıp ahkam kesmek benim görevim. çünkü ben bu gece ayın oğlak burcuyla buluşmasının plüton üzerindeki etkisiyim. ne demekse...

7 yorum:

bishopman dedi ki...

haftanın beş günü müdürleri, şefleri ve müşterileri tarafında azar manyağı yapılan bankacılar..
haftanın beş günü takım liderleri, supervisorları ve müşterileri tarafından azar manyağı yapılan çağrı merkezi çalışanları..
bunların içinde bir de kendinden ayarlı doğuştan manyaklar da var..
senin işin en zoru.
ama zor olanı başarmak öeh.. olmadı kandıramıycam seni :)

-2 dedi ki...

dar pantolon, ufak bir göğüs dekoltesi, kendini belli eden iç çamaşırı. ben burada yanlış bir durum göremiyorum haha

kıskanıyor musunuz yoksa?

bi garson dedi ki...

hasetimden çatlıyorum..özellikle,iç çamşırımın götümün sağ lobunu iki kat göstermesi suretiyle,dört tane götüm varmış gibi dolaşmadığım için geçen zamana isyan ediyorum..

-2 dedi ki...

4 göt > 1 göt

unutma bunu.

Mine Sübiler dedi ki...

işaret etmek istediğinin ne giydikleri ve nasıl göründükleri olduğunu sanmıyorum.
hamurunda zenginlik olmadan ve belki adım adım basamak basamak itaatkarlık ile okul yıllarından ofis yıllarına kadar geçen zamanda hep o gördükleri okudukları izledikleri onlara benzemeleri gerektiği hissiyle yaşadıkları için giyilen yanlış seçileni kendilerine yakışmayanı ittirerek giymenin komik görüntüsünü tasvir etmeye çalışıyordu. ki bu blogu sevmemin sebeplerinden biri analizlerini domates atarak değil zekice yapması.
4 götün altında neler yatıyor.

bi garson dedi ki...

4 göt: popoyu sıkan bir don giyildiğinde,alttan fışkıranlarla oluşan görüntüye denir..açık renk pantolon giyildiği takdirde,sadece kişinin kendisi görmekle kalmaz..bu kadar

bishopman dedi ki...

tek götü olan kadınlarla bile zor başa çıkan biz erkek milleti 4 göt olayına hiç sıcak bakmıyoruz :)
şaka bi yana garson'un anlattığı 4 göt durumuna çok hem de çok karşıyım...