10 Aralık 2010 Cuma

  bence adı suat..yan sokaktaki bankada çalışıyor. kendine ait bir odası var. evli, karısı hamile. hızlı adımlarla yürüyor, hep bir acelesi var, hızlı konuşuyor, sanki ev kredisinin satış cümlelerini ezbere söyler gibi sipariş veriyor..kesin salata yiyecek, çünkü yemeğin pişmesini bekleyecek kadar vakti yok. onsuz işlerin yürümeyeceğini kendini buna inandırmış bir moron, erken boşalıyor, ciddi bir porno arşivine sahip, hızlı aramalarının ilk sırasında annesi var, hesabı öderken espresso söyleyecek..
  sanırım adı selin..işi yok, buna ihtiyacı da yok zaten. her zaman çantasının yanında farklı mağazaların alışveriş poşetlerini ekleyipte dolaşıyor...’merhaba hoşgeldiniz’ e asla yanıt vermiyor..sevgilisinin parasını artık öyle kendi parası gibi benimsemiş ki ortak hesapları bile var. yüksek topuk, kumral saçlar, ıpadlar, ıphonelar….blush söyleyecek birazdan..soğuğa rağmen dışarıda oturmak isteyecek, ince slim sigara içecek..yemek zaten yemeyecek…arada sevgilisinden dayak yiyor ama olsun paris e alışverişe gitmek için buna değer..
  bu da berrak..hep kız arkadaşlarıyla dolaşıyor..okuldan yeni mezun..setlerde reji asistanlığı yapıyor..dünyanın en önemli işini yaptığını sanıyor, onunla ucuz televizyon dizisi izlemek bile çok sıkıcı çünkü sürekli devamlılık hatası arıyor..sevgilisi yok ama onu arada yatağa atan takıntısı var..o adama aşık. ama öyle değilmiş gibi davranıp yatakta herif onu hep hatırlasın ve istesin diye hayatının performansını gösteriyor..tatlı ve kahve söyleyecek..arkadaşlarını beklerken tabi ki gazetenin pırıltılı eklerini okumak yerine eline bir dergi alacak…
  cem…gözlerini kısarak baktığına göre sorular sorup sohbet etmeye çok yatkın..'bunun içinde ne var sen ne tavsiye edersin' gibi yakınlık kurmalarla başlayacak sipariş vermeye ve benim kıçımdan tavsiye ettiğim yemeği yiyecek..modayla uğraşıyor, zaten kim uğraşmıyor ki, elimizi sallasak teşvikiye de, bir beymen çalışanına çarpacak...bol buzlu cola içecek yemekten önce ve yemek esnasında..3 tane ev arkadaşı var, arkadaşları gürültü yapınca sinirlenip ağlıyor, küçük sırlar ve spartacus en sevdiği dizileri…hesabı söyledikten sonra iki kere bakıp 'atm kartı geçiyor mu' diyecek.
  hasan..mekan sahibi…her şeyi bildiği için bana ihtiyacı yok, menüye de ihtiyacı yok..suratıma bakmadan oranın işletmecisine siparişini verecek..bana ise cevabını bildiği soruları soracak az sonra..verdiğim cevap tabikide 2+2 nin 4 ettiği kadar net bir cevapsa bile bu ona yetmeyecek..bonfile söyleyecek..hesaba bakmadan nakit bırakıp paranın üstünü almayacak..muhtemelen mekanında dj lik yapıyor..aynı şarkıları çalıp duruyor..radiohead creep, the cure lovesong, şebnem ferah fırtınalar. kızlar ona bayılıyor...tekyön en sevdiği mekanlardan biri…
  merkür üstümüze oturacakmış tüm aralık ayı boyunca ve 2011 yılı yine ikizler burcunun siki tuttuğu yıl olacakmış..


3 yorum:

Adsız dedi ki...

epey iyi

öylesine dedi ki...

artık ikizler siki tutmasın ne olur!

halp dedi ki...

teşekkür ederim.seni okumak hayatıma güzel bir renk kattı.