31 Mart 2011 Perşembe

  mavi, sarı ve kırmızı renkli çinili bir havuza atlayın...dibinde bağdaş kurup nefesinizi tutun..bekleyin....
  annenize sorun.. karnım ağrıyor neden diye..'çorapsız yere bastığın için' diyecek.. işten nefret ediyorum, güneşler çıktı, havalar değişti, morallerim bozuk, kalbime hala iğneler saplanıyor geceleri , neden sence ..'çorapsız yere bastığından, iyi beslenmediğinden ,uyanır uyanmaz kahve içtiğinden'.. .net, basit ve bireyci açıklamalarla gelecek...bi çay koyucak, beyazların varsa çıkar yıkayacam diyecek...göz altınızdaki ağlamaktan, alkolden, uyuşturucudan, uyuyamamaktan oluşan çift halkalar için patates haşlayacak..onu dinlerken gözleriniz dolu dolu olacak ...ama neden ağladığınızı asla sormayacak... kalın bir çorapla terlik verecek ve giy bunu diyecek..
  babanıza sorun...en rahat koltuğu işgal eden, kumandanın kralı olan, ütülü gömlek ve jilet gibi pantolon giyen, dolabı olmasına rağmen kıyafetlerini kapı arkasına asan babanıza sorun.. sen de bu yaşlarda kaçma isteğiyle dolup taşmışmıydın diye..tv deki aksiyon filmini göstererek 'vay vay adamlar nası yapıo öyle arabalar uçuyo falan' diyecek..çıkmazlara girince naptın baba .. 'benim kimseye eyvallahım yok'..diyecek.. peki uyandığında tüm gün yatakta kalmak istedin mi, yada bi sahil kasabasına yerleşiyim, hayatımdaki herkesi geride bırakayım dedin mi...'ayağa kalkmışken bana bi su getirir misin kızım'..diyecek..net basit ve sıfır beyinle verilen açıklamalarla gelecek...kaçmak ve yadsımak babanızdan miras kalacak, ileriki yıllarda farkedeceksiniz ama buna özgürlüğüme düşkünüm, kendimi arıyorum gibi yaftalar yapıştırıp rahatlayacaksınız...
  kendinizi düşünün.. ılık bir su koyun ayaklarınızın sığabileceği bir kabın içine.. biraz tuz ve ufak bir sabun atın ve minik ayaklarınızı suyun içine koyun ve kendinize sorun 'napıyorum ben, neyin peşindeyim acaba' diye...sonra ayaklarınızı durulayın, siz bu ucu açık ve cevapsız sorunun altında ezilirken buruşan ayaklarınıza nemlendirici sürün..
  şimdi havuzdan çıkıp derin bir nefes alabilirsiniz..

Hiç yorum yok: